44-CBSFND-2.0X2.25X0.4
Buy 44-CBSFND-2.0X2.25X0.4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 44-CBSFND-2.0X2.25X0.4
Manufacturer Leader Tech Inc.
Description 44-CBSFND-2.0X2.25X0.4--44S412--
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
20 pcs
Data sheet
Width - Overall:2.000" (50.80mm)
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Overall:2.250" (57.15mm)
Height - Overall:0.400" (10.16mm)
Detailed Description:RF Shield Shield, 2-Piece 2.000" (50.80mm) X 2.250" (57.15mm) Vent Holes in Pattern Through Hole