405C35B19M68000
CTS Electronic Components
405C35B19M68000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 405C35B19M68000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 405C35B19M68000
Manufacturer CTS Electronic Components
Description CRYSTAL 19.6800MHZ 13PF SMD
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:405
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:405C35B19.68000
CTX649TR
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:12 Weeks
Load Capacitance:13pF
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:19.68MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):60 Ohms
Detailed Description:19.68MHz ±30ppm Crystal 13pF 60 Ohms 4-SMD, No Lead