405C35B26M00000
CTS Electronic Components
405C35B26M00000
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 405C35B26M00000 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 405C35B26M00000
Manufacturer CTS Components
Description Crystal 26MHz 13pF 4-Pin CSMD T/R
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 28197 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Type:MHz Crystal
Size / Dimension:0.197" L x 0.126" W (5.00mm x 3.20mm)
Series:405
Ratings:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:4-SMD, No Lead
Other Names:405C35B26.00000
CTX653TR
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Operating Mode:Fundamental
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Load Capacitance:13pF
Height - Seated (Max):0.039" (1.00mm)
Frequency Tolerance:±30ppm
Frequency Stability:±50ppm
Frequency:26MHz
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohms
Detailed Description:26MHz ±30ppm Crystal 13pF 50 Ohms 4-SMD, No Lead