3.0SMCJ30CATR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
3.0SMCJ30CATR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3.0SMCJ30CATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3.0SMCJ30CATR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 30V 48.4V SMC
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.4V
Voltage - Breakdown (Min):33.3V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:3.0SMCJ30CATRSMC
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):62A