3.0SMCJ33ATR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
3.0SMCJ33ATR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 3.0SMCJ33ATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 3.0SMCJ33ATR
Manufacturer SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 33VWM 53.3VC SMC
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:36.7V
Voltage - Breakdown (Min):33V
Voltage - Breakdown:SMC (DO-214AB)
Type:Zener
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Power Line Protection:3000W (3kW)
Power - Peak Pulse:56.2A
Polarization:DO-214AB, SMC
Other Names:3.0SMCJ33ATRSMC
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Manufacturer Part Number:3.0SMCJ33ATR
Current - Peak Pulse (10/1000µs):53.3V