15KPA280ATR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
15KPA280ATR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 15KPA280ATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 15KPA280ATR
Manufacturer Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 280V 454.5V P600
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):280V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:454.5V
Voltage - Breakdown (Min):312.8V
Unidirectional Channels:1
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:P600, Axial
Other Names:15KPA280ATRSMC
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):33.2A