15KPA280A
Hamlin / Littelfuse
15KPA280A
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 15KPA280A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 15KPA280A
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS DIODE 280V 454.5V P600
(In US Dollars)
800 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):280V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:454.5V
Voltage - Breakdown (Min):312.8V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:P600
Series:15KPA
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:15000W (15kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:P600, Axial
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Through Hole
Moisture Sensitivity Level (MSL):Not Applicable
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):33.2A