14R-CBSF-1.25X1.25X0.13
Leader Tech Inc.
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 14R-CBSF-1.25X1.25X0.13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 14R-CBSF-1.25X1.25X0.13
Manufacturer Leader Tech Inc.
Description 14R-CBSF-1.25X1.25X0.13--14R190-
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
50 pcs
Data sheet
Width - Overall:1.250" (31.75mm)
Ventilation:Vent Holes in Pattern
Type:Shield, 2-Piece
Series:10-CBS
Mounting Type:Through Hole
Manufacturer Standard Lead Time:4 Weeks
Length - Overall:1.250" (31.75mm)
Height - Overall:0.130" (3.30mm)
Detailed Description:RF Shield Shield, 2-Piece 1.250" (31.75mm) X 1.250" (31.75mm) Vent Holes in Pattern Through Hole