1181 X 1.5"
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1181 X 1.5" with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1181 X 1.5" with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1181 X 1.5" |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE COPPER FOIL 1.5" X 18 YARDS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $86.68 | $81.267 | $77.475 | $73.14 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 1.500" (38.10mm) |
|---|---|
| Thickness - Overall: | 0.003" (0.07mm) |
| Series: | 1181 |
| Other Names: | 0-00-51138-49292-2 00051138492922 3M156420 51138492922 7010398758 80-6108-7883-9 80610878839 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Copper Foil |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 54.000' (16.50m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Conductive, Single Sided |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1181 X 1.5", use the request quote form to request 1181 X 1.5" pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1181 X 1.5".The price and lead time for 1181 X 1.5" depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1181 X 1.5".We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

