1181 2" X 18 YDS
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1181 2" X 18 YDS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1181 2" X 18 YDS with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1181 2" X 18 YDS |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE COPPER FOIL 2" X 18YDS |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $115.59 | $108.366 | $103.309 | $97.53 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 2.000" (50.80mm) |
|---|---|
| Type: | Shielding Tape |
| Thickness - Overall: | 0.003" (0.07mm) |
| Shape: | - |
| Series: | - |
| Other Names: | 0-00-54007-27470-4 00054007274704 1181 2" X 18 YDS-ND 1181 TAPE (2) 1181 TAPE (2)-ND 3M156908 7000132170 80-0111-8106-4 80011181064 Q2467893 Q5223005 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Copper Foil |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 3 Weeks |
| Length: | 54.000' (16.50m) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Acrylic, Conductive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1181 2" X 18 YDS, use the request quote form to request 1181 2" X 18 YDS pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1181 2" X 18 YDS.The price and lead time for 1181 2" X 18 YDS depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1181 2" X 18 YDS.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

