1181-7.7"X10"
3M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1181-7.7"X10" with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1181-7.7"X10" with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1181-7.7"X10" |
|---|---|
| Manufacturer | 3M |
| Description | TAPE 7.7"X10" 3" PAPER SHEET |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.90 | $5.643 | $5.13 | $4.874 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $4.617 | $4.361 | $4.104 | $3.848 | ||
Specifications
Data sheet
| Width: | 7.700" (195.00mm) |
|---|---|
| Type: | Shielding Sheet |
| Thickness - Overall: | 0.003" (0.07mm) |
| Shape: | Rectangular |
| Series: | 1181 |
| Other Names: | 00051128558089 05112855808 1181-7.7X10 1181-7.7X10-ND 3M158395 7100050420 80611420318 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 130°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Material: | Copper Foil |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Length: | 10.000" (254.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Adhesive: | Conductive, Single Sided |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1181-7.7"X10", use the request quote form to request 1181-7.7"X10" pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1181-7.7"X10".The price and lead time for 1181-7.7"X10" depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1181-7.7"X10".We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

