1.5SMC47CA R7G
TSC (Taiwan Semiconductor)
1.5SMC47CA R7G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.5SMC47CA R7G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1.5SMC47CA R7G
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description TVS DIODE 40.2V 64.8V DO214AB
(In US Dollars)
850 pcs1700 pcs2550 pcs5950 pcs21250 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):40.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:64.8V
Voltage - Breakdown (Min):44.7V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMC)
Series:1.5SMC
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:1.5SMC47CA R7G-ND
1.5SMC47CA R7GTR
1.5SMC47CA R7GTR-ND
1.5SMC47CAR7GTR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):24A