1.5SMC47CA
Bourns, Inc.
1.5SMC47CA
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1.5SMC47CA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 1.5SMC47CA
Manufacturer Bourns, Inc.
Description TVS DIODE 40.2V 64.8V DO214AB
(In US Dollars)
12000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):40.2V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:64.8V
Voltage - Breakdown (Min):44.7V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMC)
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:1.5SMC47CABB
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):23.5A