1-330249-4
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-330249-4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-330249-4 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-330249-4 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | JAM NUT 0.496" 3/8-24 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 5000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.309 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.496" (12.60mm) |
|---|---|
| Type: | Jam |
| Thread Size: | 3/8"-24 |
| Thickness: | 0.075" (1.91mm) |
| Series: | - |
| Plating: | Nickel |
| Packaging: | 5000 per Pkg |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | - |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 3/8"-24 Jam Nut 0.496" (12.60mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-330249-4, use the request quote form to request 1-330249-4 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-330249-4.The price and lead time for 1-330249-4 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-330249-4.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

