1-328691-2
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-328691-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-328691-2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-328691-2 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | WASHER INT TOOTH STAINLESS STEEL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1.045 | |||||
Specifications
Data sheet
| Type: | Internal Tooth |
|---|---|
| Thread/Screw/Hole Size: | - |
| Thickness: | 0.018" (0.46mm) |
| Series: | - |
| Plating: | Gold |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Stainless Steel |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diameter - Outside: | 0.375" (9.53mm) 3/8" |
| Diameter - Inside: | 0.224" (5.69mm) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-328691-2, use the request quote form to request 1-328691-2 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-328691-2.The price and lead time for 1-328691-2 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-328691-2.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

