1-329631-7
Agastat Relays / TE Connectivity
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 1-329631-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy 1-329631-7 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | 1-329631-7 |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | JAM NUT COAX CONN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $10.364 | |||||
Specifications
Data sheet
| Width: | 0.555" (14.10mm) |
|---|---|
| Type: | Jam |
| Thread Size: | 1/2"-28 |
| Thickness: | 0.094" (2.39mm) 3/32" |
| Series: | - |
| Plating: | Silver |
| Packaging: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Material: | Brass |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 7 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | 1/2"-28 Jam Nut 0.555" (14.10mm) Brass |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply 1-329631-7, use the request quote form to request 1-329631-7 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number 1-329631-7.The price and lead time for 1-329631-7 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# 1-329631-7.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

