0CNN325.V
Hamlin / Littelfuse
0CNN325.V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0CNN325.V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0CNN325.V
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE STRIP 325A 125VAC/48VDC
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:48V
Voltage Rating - AC:125V
Size / Dimension:-
Series:POWR-GARD® CNN
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Other Names:CNN 325
CNN325
CNN325.V
Operating Temperature:-
Mounting Type:Bolt Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Fuse Strip
Features:Indicating
Current Rating:325A