0CNN200.V
Hamlin / Littelfuse
0CNN200.V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0CNN200.V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0CNN200.V
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE STRIP 200A 125VAC/48VDC
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 5 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs5 pcs10 pcs50 pcs
100 pcs250 pcs500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:48V
Voltage Rating - AC:125V
Size / Dimension:-
Series:POWR-GARD® CNN
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Other Names:0CNN200.V-ND
CNN 200
CNN200
CNN200.V
F11171
Operating Temperature:-
Mounting Type:Bolt Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:14 Weeks
Fuse Type:Fuse Strip
Features:Indicating
Current Rating:200A