0CNN500E.V
Hamlin / Littelfuse
0CNN500E.V
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 0CNN500E.V with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 0CNN500E.V
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE STRIP 500A 125VAC/80VDC
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
5 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:80V
Voltage Rating - AC:125V
Size / Dimension:-
Series:POWR-GARD® CNN_E
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylindrical, Blade Terminal (Bolt)
Other Names:CNN500E
CNN500E.V
CNN500EV
Operating Temperature:-
Mounting Type:Bolt Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Fuse Type:Fuse Strip
Features:Indicating
Current Rating:500A