02393.15MXF14P
Hamlin / Littelfuse
02393.15MXF14P
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy 02393.15MXF14P with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. 02393.15MXF14P
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE GLASS 3.15A 250VAC 5X20MM
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:250V
Size / Dimension:0.205" Dia x 0.787" L (5.20mm x 20.00mm)
Packaging:Bulk
Package / Case:5mm x 20mm
Other Names:2393.15MXF14P
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Melting I²t:128.05
Manufacturer Standard Lead Time:9 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Fuse Type:Cartridge, Glass
DC Cold Resistance:0.0414 Ohms
Current Rating:3.15A
Color:-
Breaking Capacity @ Rated Voltage:100A