ZMV831BTA
Diodes Incorporated
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZMV831BTA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZMV831BTA with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZMV831BTA |
|---|---|
| Manufacturer | Diodes Incorporated |
| Description | DIODE VARACTOR 25V SOD323 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Peak Reverse (Max): | 25V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | SOD-323 |
| Series: | - |
| Q @ Vr, F: | 300 @ 3V, 50MHz |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | SC-76, SOD-323 |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Diode Type: | Single |
| Detailed Description: | Varactor Single 25V Surface Mount SOD-323 |
| Capacitance Ratio Condition: | C2/C20 |
| Capacitance Ratio: | 6 |
| Capacitance @ Vr, F: | 15.75pF @ 2V, 1MHz |
| Base Part Number: | ZMV831 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZMV831BTA, use the request quote form to request ZMV831BTA pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZMV831BTA.The price and lead time for ZMV831BTA depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZMV831BTA.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
