ZL6105ALAF
Renesas Electronics America
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZL6105ALAF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZL6105ALAF with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZL6105ALAF |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas |
| Description | IC REG CTRLR BUCK PMBUS 36QFN / Digital DC/DC Controller with Drivers and Auto Compensation |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $6.202 | $5.598 | $5.049 | $4.94 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3 V ~ 5 V |
|---|---|
| Topology: | Buck |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Supplier Device Package: | 36-QFN (6x6) |
| Series: | Digital-DC™ |
| Serial Interfaces: | I²C, PMBus, SMBus |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 36-VFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | Transistor Driver |
| Output Phases: | 1 |
| Output Configuration: | Positive |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 9 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Step-Down |
| Frequency - Switching: | 200kHz ~ 1.4MHz |
| Duty Cycle (Max): | 95% |
| Detailed Description: | Buck Regulator Positive Output Step-Down I²C, PMBus, SMBus DC-DC Controller IC 36-QFN (6x6) |
| Control Features: | Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start, Tracking |
| Clock Sync: | Yes |
| Base Part Number: | ZL6105 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZL6105ALAF, use the request quote form to request ZL6105ALAF pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZL6105ALAF.The price and lead time for ZL6105ALAF depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZL6105ALAF.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


