ZL6105ALAFTKR5553
Intersil
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZL6105ALAFTKR5553 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZL6105ALAFTKR5553 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZL6105ALAFTKR5553 |
|---|---|
| Manufacturer | Intersil |
| Description | ADAPTIVE DIGITAL DC-DC CONTROLLE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $4.104 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3 V ~ 5 V |
|---|---|
| Topology: | Buck |
| Synchronous Rectifier: | Yes |
| Series: | Digital-DC™ |
| Serial Interfaces: | I²C, PMBus, SMBus |
| Output Type: | Transistor Driver |
| Output Phases: | 1 |
| Output Configuration: | Positive |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Number of Outputs: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Function: | Step-Down |
| Frequency - Switching: | 200kHz ~ 1.4MHz |
| Duty Cycle (Max): | 95% |
| Detailed Description: | Buck Regulator Positive Output Step-Down I²C, PMBus, SMBus DC-DC Controller IC |
| Control Features: | Current Limit, Enable, Power Good, Soft Start, Tracking |
| Clock Sync: | Yes |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZL6105ALAFTKR5553, use the request quote form to request ZL6105ALAFTKR5553 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZL6105ALAFTKR5553.The price and lead time for ZL6105ALAFTKR5553 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZL6105ALAFTKR5553.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation


