ZFX-SC50
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZFX-SC50 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZFX-SC50 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZFX-SC50 |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | IMAGING CAMERA CHASSIS MOUNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $1,572.86 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 0.595 lb (269.89g) |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 15VDC, 48VDC |
| Visual Field (Min): | 9.8mm x 9.8mm |
| Visual Field (Max): | 49.0mm x 49.0mm |
| Type: | Imaging Camera |
| Termination Style: | Cable with Connector |
| Series: | ZFX |
| Sensor Type: | CCD |
| Scan Rate: | - |
| Resolution: | - |
| Other Names: | ZFXSC50 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 5 Weeks |
| Light Source: | Integrated (White) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Installation Distance: | 31.0mm ~ 187.0mm |
| Ingress Protection: | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Image Type: | Color |
| Features: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZFX-SC50, use the request quote form to request ZFX-SC50 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZFX-SC50.The price and lead time for ZFX-SC50 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZFX-SC50.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

