ZFX-SC150
Omron Automation & Safety
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ZFX-SC150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ZFX-SC150 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ZFX-SC150 |
|---|---|
| Manufacturer | Omron Automation & Safety |
| Description | IMAGING CAMERA CHASSIS MOUNT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $2,752.50 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 1.3 lbs (589.7g) |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 15VDC, 48VDC |
| Visual Field (Min): | 89.0mm x 89.0mm |
| Visual Field (Max): | 148.0mm x 148.0mm |
| Type: | Imaging Camera |
| Termination Style: | Cable with Connector |
| Series: | ZFX |
| Sensor Type: | CCD |
| Scan Rate: | - |
| Resolution: | - |
| Other Names: | ZFXSC150 |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 40°C |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 45 Weeks |
| Light Source: | Integrated (White) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Installation Distance: | 115.0mm ~ 227.0mm |
| Ingress Protection: | IP65 - Dust Tight, Water Resistant |
| Image Type: | Color |
| Features: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ZFX-SC150, use the request quote form to request ZFX-SC150 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ZFX-SC150.The price and lead time for ZFX-SC150 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ZFX-SC150.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

