YC358TJK-07100KL
Yageo
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YC358TJK-07100KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy YC358TJK-07100KL with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | YC358TJK-07100KL |
|---|---|
| Manufacturer | Yageo |
| Description | RES ARRAY 8 RES 100K OHM 2512 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.54 | $0.387 | $0.302 | $0.256 | ||
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $0.201 | $0.17 | $0.139 | $0.108 | ||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±200ppm/°C |
| Supplier Device Package: | - |
| Size / Dimension: | 0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm) |
| Series: | YC358 |
| Resistor-Ratio-Drift: | - |
| Resistor Matching Ratio: | - |
| Resistance (Ohms): | 100k |
| Power Per Element: | 62.5mW |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals |
| Other Names: | YC358T-100KDKR |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Number of Resistors: | 8 |
| Number of Pins: | 10 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 29 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.028" (0.70mm) |
| Detailed Description: | 100k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals |
| Circuit Type: | Bussed |
| Applications: | DDRAM, SDRAM |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply YC358TJK-07100KL, use the request quote form to request YC358TJK-07100KL pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number YC358TJK-07100KL.The price and lead time for YC358TJK-07100KL depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# YC358TJK-07100KL.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
