YC358LJK-079K1L
Yageo
YC358LJK-079K1L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy YC358LJK-079K1L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. YC358LJK-079K1L
Manufacturer Yageo
Description RES ARRAY 8 RES 9.1K OHM 2512
(In US Dollars)
4000 pcs
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.252" L x 0.126" W (6.40mm x 3.20mm)
Series:YC358
Resistor-Ratio-Drift:-
Resistor Matching Ratio:-
Resistance (Ohms):9.1k
Power Per Element:62.5mW
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Number of Resistors:8
Number of Pins:10
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:17 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.028" (0.70mm)
Detailed Description:9.1k Ohm ±5% 62.5mW Power Per Element Bussed 8 Resistor Network/Array ±200ppm/°C 2512 (6432 Metric), Convex, Long Side Terminals