Y402552K3000F9R
Buy Y402552K3000F9R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y402552K3000F9R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description FRSM2010 52K300 TCR0.2 1% S T
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:2010
Size / Dimension:0.198" L x 0.097" W (5.03mm x 2.46mm)
Series:FRSM
Resistance:52.3 kOhms
Power (Watts):0.5W, 1/2W
Packaging:Strip
Package / Case:2010 (5025 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:52.3 kOhms ±1% 0.5W, 1/2W Chip Resistor 2010 (5025 Metric) Non-Inductive Metal Foil