Y2014120R000F9R
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y2014120R000F9R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy Y2014120R000F9R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | Y2014120R000F9R |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay Precision Group |
| Description | RES SMD 120 OHM 1% 1/4W J LEAD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2500 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $6.113 | |||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±1% |
|---|---|
| Temperature Coefficient: | ±0.2ppm/°C |
| Size / Dimension: | 0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm) |
| Series: | Flex |
| Resistance: | 120 Ohms |
| Power (Watts): | 0.25W, 1/4W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 2512 J-Lead |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 175°C |
| Number of Terminations: | 2 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.110" (2.79mm) |
| Features: | Moisture Resistant, Non-Inductive |
| Failure Rate: | - |
| Detailed Description: | 120 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 2512 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil |
| Composition: | Metal Foil |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply Y2014120R000F9R, use the request quote form to request Y2014120R000F9R pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number Y2014120R000F9R.The price and lead time for Y2014120R000F9R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# Y2014120R000F9R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
