Y1745953R000B2L
Buy Y1745953R000B2L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y1745953R000B2L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description V/N 303139U 953R00 0.1% B B 1557
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:SMD, Stand Off
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Series:SMR1DZ
Resistance:953 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:2512 J-Lead
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Height - Seated (Max):0.110" (2.79mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:953 Ohms ±0.1% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 2512 J-Lead Non-Inductive Metal Foil