Y17458K33000Q3R
Vishay Foil Resistors
Y17458K33000Q3R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y17458K33000Q3R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y17458K33000Q3R
Manufacturer Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio
Description RES SMD 8.33K OHM 1/4W J LEAD
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.25W, 1/4W
Voltage - Breakdown:SMD
Thickness (Max):±0.2ppm/°C
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Series:SMR1DZ
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Polarization:2512 J-Lead
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Part Number:Y17458K33000Q3R
Height - Seated (Max):0.110" (2.79mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding
FIFO's:2
Expanded Description:8.33k Ohm ±0.02% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 2512 J-Lead Moisture Resistant, Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.02%