Y162425R0000F9W
Vishay Foil Resistors
Y162425R0000F9W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y162425R0000F9W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y162425R0000F9W
Manufacturer Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio
Description RES SMD 25 OHM 1% 1/5W 0805
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:0.2W, 1/5W
Voltage - Breakdown:0805
Thickness (Max):±0.2ppm/°C
Size / Dimension:0.080" L x 0.050" W (2.03mm x 1.27mm)
Series:VSMP
RoHS Status:Tray - Waffle
Polarization:0805 (2012 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Manufacturer Part Number:Y162425R0000F9W
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
FIFO's:2
Expanded Description:25 Ohm ±1% 0.2W, 1/5W Chip Resistor 0805 (2012 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil
ESR (Equivalent Series Resistance):±1%