Y149613K3000Q0W
Buy Y149613K3000Q0W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y149613K3000Q0W
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 13.3K OHM 0.15W 1206
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.02%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Series:VSM
Resistance:13.3 kOhms
Power (Watts):0.15W
Packaging:Tray
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:13.3 kOhms ±0.02% 0.15W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil