Y149612R6000C0W
Buy Y149612R6000C0W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y149612R6000C0W
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES SMD 12.6OHM 0.25% 0.15W 1206
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.25%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:1206
Size / Dimension:0.126" L x 0.062" W (3.20mm x 1.57mm)
Series:VSM
Resistance:12.6 Ohms
Power (Watts):0.15W
Packaging:Tray
Package / Case:1206 (3216 Metric)
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:24 Weeks
Height - Seated (Max):0.025" (0.64mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:12.6 Ohms ±0.25% 0.15W Chip Resistor 1206 (3216 Metric) Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil