Y14870R20000B0R
Vishay Precision Group
Y14870R20000B0R
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y14870R20000B0R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y14870R20000B0R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 0.2 OHM 0.1% 1W 2512
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Series:CSM
Resistance:200 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:200 mOhms ±0.1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil