Y14870R18000F0W
Vishay Precision Group
Y14870R18000F0W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y14870R18000F0W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y14870R18000F0W
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 0.18 OHM 1% 1W 2512
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Series:CSM
Resistance:180 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tray
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Features:Current Sense, Moisture Resistant
Failure Rate:-
Detailed Description:180 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil