Y14870R03320D0R
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y14870R03320D0R with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y14870R03320D0R
Manufacturer Vishay Precision Group
Description CSM2512 0R0332 0.5% B T
Lead Free Status / RoHS Status
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.5%
Temperature Coefficient:±15ppm/°C
Supplier Device Package:2512
Size / Dimension:0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Series:CSM
Resistance:33.2 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Strip
Package / Case:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Number of Terminations:4
Manufacturer Standard Lead Time:25 Weeks
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Features:Current Sense
Failure Rate:-
Detailed Description:33.2 mOhms ±0.5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense Metal Foil