Y14870R03300D6W
Vishay Foil Resistors
Y14870R03300D6W
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y14870R03300D6W with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y14870R03300D6W
Manufacturer Vishay Foil Resistors (Division of Vishay Precisio
Description RES SMD 0.033 OHM 0.5% 1W 2512
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
500 pcs
Data sheet
Voltage Rating - AC:-
Voltage - Working:1W
Voltage - Breakdown:2512
Thickness (Max):±15ppm/°C
Size / Dimension:0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Series:CSM
RoHS Status:Tray - Waffle
Polarization:2512 (6432 Metric)
Operating Temperature:-65°C ~ 170°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Manufacturer Part Number:Y14870R03300D6W
Height - Seated (Max):0.035" (0.89mm)
Features:Current Sense, Moisture Resistant
FIFO's:4
Expanded Description:0.033 Ohm ±0.5% 1W Chip Resistor 2512 (6432 Metric) Current Sense, Moisture Resistant Metal Foil
ESR (Equivalent Series Resistance):±0.5%