Y146830R0000B9L
Buy Y146830R0000B9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y146830R0000B9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 30 OHM 0.1% 10W AXIAL
Lead Free Status / RoHS Status
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:1.575" L x 0.276" W (40.00mm x 7.00mm)
Series:VFP4Z
Resistance:30 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial - 4 Leads
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Number of Terminations:4
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Height - Seated (Max):0.803" (20.40mm)
Features:Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:30 Ohms ±0.1% 10W Through Hole Resistor Radial - 4 Leads Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil