Y145382R5000V0L
Vishay Precision Group
Y145382R5000V0L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y145382R5000V0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y145382R5000V0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 82.5 OHM 0.6W 0.005% RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.005%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.300" L x 0.105" W (7.62mm x 2.67mm)
Series:Z
Resistance:82.5 Ohms
Power (Watts):0.6W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Height - Seated (Max):0.336" (8.53mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:82.5 Ohms ±0.005% 0.6W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil