Y112119R2000C9L
Buy Y112119R2000C9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y112119R2000C9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description SMR1D 19R2000 TCR2 0.25% S B
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs
Data sheet
Tolerance:±0.25%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:SMD, Stand Off
Size / Dimension:0.236" L x 0.126" W (5.99mm x 3.20mm)
Series:SMR1D
Resistance:19.2 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:2512 J-Lead
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:2
Manufacturer Standard Lead Time:20 Weeks
Height - Seated (Max):0.110" (2.79mm)
Features:Non-Inductive, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:19.2 Ohms ±0.25% 0.25W, 1/4W Chip Resistor 2512 J-Lead Non-Inductive, Pulse Withstanding Metal Foil