Y1073100R000F0L
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y1073100R000F0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y1073100R000F0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 100 OHM 1/4W 1% RADIAL
(In US Dollars)
2500 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±0.2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.250" L x 0.125" W (6.35mm x 3.18mm)
Series:Z202
Resistance:100 Ohms
Power (Watts):0.25W, 1/4W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial
Operating Temperature:-50°C ~ 125°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:23 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.260" (6.60mm)
Features:Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:100 Ohms ±1% 0.25W, 1/4W Through Hole Resistor Radial Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil