Y094444R0000F9L
Buy Y094444R0000F9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y094444R0000F9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 44 OHM 10W 1% RADIAL
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±1ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Series:VCS332
Resistance:44 Ohms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial - 4 Leads
Operating Temperature:-
Number of Terminations:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):1.024" (26.01mm)
Features:Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:44 Ohms ±1% 10W Through Hole Resistor Radial - 4 Leads Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil