Y09446R00000B0L
Buy Y09446R00000B0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y09446R00000B0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 6 OHM 10W 0.1% RADIAL
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Tolerance:±0.1%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:1.340" L x 0.210" W (34.04mm x 5.33mm)
Series:VCS332
Resistance:6 Ohms
Power (Watts):10W
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Height - Seated (Max):1.024" (26.01mm)
Features:Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:6 Ohms ±0.1% 10W Through Hole Resistor Radial - 4 Leads Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil