Y09300R03500F0L
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y09300R03500F0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y09300R03500F0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 0.035 OHM 0.1% 1W
(In US Dollars)
1000 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±30ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.520" L x 0.080" W (13.21mm x 2.03mm)
Series:VCS101
Resistance:35 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Bulk
Package / Case:4-SMD, Flat Leads
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C
Number of Terminations:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:19 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.130" (3.30mm)
Features:Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:35 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 4-SMD, Flat Leads Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil