Y09269R00000J0L
Vishay Precision Group
Y09269R00000J0L
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y09269R00000J0L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y09269R00000J0L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 9 OHM 8W 5% TO220-4
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
Data sheet
Tolerance:±5%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:TO-220
Size / Dimension:0.400" L x 0.150" W (10.16mm x 3.81mm)
Series:VPR221
Resistance:9 Ohms
Power (Watts):8W
Packaging:Bulk
Package / Case:TO-220-4
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Manufacturer Standard Lead Time:29 Weeks
Height - Seated (Max):0.845" (21.46mm)
Features:Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:9 Ohms ±5% 8W Through Hole Resistor TO-220-4 Non-Inductive Metal Foil