Y08300R10000F9L
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy Y08300R10000F9L with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. Y08300R10000F9L
Manufacturer Vishay Precision Group
Description RES 0.1 OHM 10W 1% RADIAL
(In US Dollars)
100 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±2ppm/°C
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.690" L x 0.215" W (17.53mm x 5.46mm)
Series:VPR247
Resistance:100 mOhms
Power (Watts):10W
Packaging:Bulk
Package / Case:Radial - 4 Leads
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Number of Terminations:4
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:16 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.835" (21.21mm)
Features:Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive
Failure Rate:-
Detailed Description:100 mOhms ±1% 10W Through Hole Resistor Radial - 4 Leads Current Sense, Moisture Resistant, Non-Inductive Metal Foil