XLL53VC00.000000I
IDT (Integrated Device Technology)
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XLL53VC00.000000I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XLL53VC00.000000I with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XLL53VC00.000000I |
|---|---|
| Manufacturer | IDT (Integrated Device Technology) |
| Description | OSCILLATOR VCXO 1.2GHZ LVDS SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 200 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.63 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.3V |
|---|---|
| Type: | VCXO |
| Size / Dimension: | 0.203" L x 0.132" W (5.15mm x 3.35mm) |
| Series: | XPRESSO™ FVXO-LC53 |
| Ratings: | - |
| Packaging: | Strip |
| Package / Case: | 6-SMD, No Lead |
| Output: | LVDS |
| Other Names: | FVXO-LC53BR-1200 FVXO-LC53BR-1200-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Height - Seated (Max): | 0.055" (1.40mm) |
| Function: | Enable/Disable |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency: | 1.2GHz |
| Detailed Description: | 1.2GHz VCXO LVDS Oscillator 3.3V Enable/Disable 6-SMD, No Lead |
| Current - Supply (Max): | 100mA |
| Current - Supply (Disable) (Max): | - |
| Base Resonator: | Crystal |
| Absolute Pull Range (APR): | ±50ppm |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XLL53VC00.000000I, use the request quote form to request XLL53VC00.000000I pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XLL53VC00.000000I.The price and lead time for XLL53VC00.000000I depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XLL53VC00.000000I.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

