XL1 RED
E-Z-Hook
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XL1 RED with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XL1 RED with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XL1 RED |
|---|---|
| Manufacturer | E-Z-Hook |
| Description | HOOK MINI TEST CONN EXT RED |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.44 | $4.368 | $4.232 | $4.19 | $4.163 | |
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $4.095 | $4.027 | $3.822 | $3.686 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Mini-Hook |
|---|---|
| Termination: | Solder, 0.093" (2.36mm) Wire Opening |
| Series: | E-Z-MINI-HOOK™ XL1 |
| Quantity: | 1 Piece |
| Other Names: | 461-1017 XL 1RED XL1RED |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length: | 5.000" (127.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS non-compliant |
| Hook, Pincer Opening: | 0.175" (4.45mm) |
| Hook Type: | Hook |
| Features: | Horizontal or Vertical Usage |
| Color: | Red |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XL1 RED, use the request quote form to request XL1 RED pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XL1 RED.The price and lead time for XL1 RED depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XL1 RED.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

