XL1 BLK
E-Z-Hook
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XL1 BLK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XL1 BLK with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | XL1 BLK |
|---|---|
| Manufacturer | E-Z-Hook |
| Description | HOOK MINI TEST CONN EXT BLK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 50 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $4.44 | $4.368 | $4.232 | $4.19 | $4.163 | |
| 100 pcs | 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | ||
| $4.095 | $4.027 | $3.822 | $3.686 | ||
Specifications
Data sheet
| Type: | Mini-Hook |
|---|---|
| Termination: | Solder, 0.093" (2.36mm) Wire Opening |
| Series: | E-Z-MINI-HOOK™ XL1 |
| Quantity: | 1 Piece |
| Other Names: | 461-1016 XL1BLK |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Length: | 5.000" (127.00mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS non-compliant |
| Hook, Pincer Opening: | 0.175" (4.45mm) |
| Hook Type: | Hook |
| Features: | Horizontal or Vertical Usage |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply XL1 BLK, use the request quote form to request XL1 BLK pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XL1 BLK.The price and lead time for XL1 BLK depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# XL1 BLK.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

